تکنولوژی

اربعین فرصتی برای واردات گوشی قاچاق به اسم زائران!

به احتمال زیاد با نزدیک شدن به اربعین حسینی واردات غیرقانونی تلفن همراه بزرگ شدن. این واردات توسط بهره برداران به نیابت از زائران انجام خواهد شد.

به نظر می رسد بازاریابان موبایل شروع به استفاده از روش کار مسافران و اطلاعات سفر کرده اند تلفن همراه خود را مخفیانه ثبت کنید از خودتان استفاده کنید سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز نسبت به قاچاق گوشی با استفاده از هویت زائران اربعین حسینی هشدار داد.

بیشتر بخوانید: واردات تلفن همراه در 4 ماهه اول سال 1401 نسبت به سال گذشته کاهش داشته است

واردات غیرقانونی تلفن همراه

وقتی واردات مسافر گران باشد، مافیا و دلالان موبایل از این فرصت استفاده می کنند قاچاق تلفن همراه استفاده به طور کلی پس از از سفارش تلفن همراه بیش از 600 دلار خلاص شوید، قاچاق گوشی تلفن همراه به روش مسافربری افزایش یافته است. بر اساس گزارش انجمن واردکنندگان تلفن همراه، در 22 روز اول خردادماه، 40 هزار گوشی تلفن همراه با این روش وارد کشور شده است.

واردات غیرقانونی تلفن همراه

حمیدرضا دهقانیه گفت: با توجه به این مشکل افرادی هستند که به دنبال سود هستند اطلاعات مهاجرت شکنجه می کنند؛ به این ترتیب به نام مسافران سیم کارت می خرند و گوشی های قاچاق را ثبت می کنند.

سخنگوی انجمن واردکنندگان تلفن همراه، محمدرضا علیان، گفت: تعداد شرکت کنندگان در اربعین بسیار زیاد است و با توجه به اینکه زائران از مرزهای ایران خارج می شوند و عنوان دارند، می توانند نسبت به ثبت تلفن همراه اقدام کنند. وی گفت: زائران به قصد خرید موبایل به کربلا نمی روند و عده کمی از اطلاعات آنها بهره مند می شوند. قاچاق گوشی اپل و بیش از 600 دلار استفاده

پر طرفدارهای ای بی سی مگ
لیست قیمت گوشی آیفون امروز 3 آبان 1400

آلیان گفت که از ماه مه، پول برای یک گوشی با قیمت بیش از 600 دلار سفارش دهید تعیین تکلیف نمی شود و به همین دلیل است افزایش صادرات تلفن همراه قبلا، پیش از این

واردات غیرقانونی تلفن همراه

گفت، کی یک گوشی بالای 600 دلار سفارش دهید امکان ندارد اما تقاضا برای قاچاق از طریق گمرک مسافران وجود دارد. این پدیده خسارات زیادی به فعالان اقتصادی و مصرف کنندگان وارد می کند. همچنین پول خارج شده از بازار تلفن همراه باعث نوسان شدید بازار خواهد شد.

وی افزود: در سه ماهه اول سال 1401 نزدیک به 120 هزار گوشی تلفن همراه به روش مسافربری وارد کشور شده است. با فرا رسیدن اربعین این تعداد افزایش می یابد. وی به زائران یادآور شد: اطلاعات خود را در اختیار افراد سودجو قرار ندهند.

عالیان در آخرین کلام فاش کرد که به دلیل محدودیت های کرونا در دو سال گذشته شاهد قاچاق گوشی تلفن همراه در ایام اربعین نبودیم اما در سال 98 تعداد زیادی گوشی از طریق فرآیند مسافربری وارد کشور شد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد قاچاق گوشی موبایل چیست؟ نظرات خود را در بخش نظرات بیان کنید همان اشتراک گذاری

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا