تکنولوژی

از احتکار گوشی توسط واردکنندگان جلوگیری می شود

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از توقف ذخیره سازی گوشی های تلفن همراه توسط واردکنندگان خبر داد. گوشی های وارداتی از گمرک تا تحویل ردیابی می شوند.

به گزارش ای بی سی مگ، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی راهکار جدیدی برای جلوگیری از جمع آوری تلفن های خارجی با بودجه عمومی دارد. موبایل های وارداتی باید از گمرک تا تحویل بررسی شوند.

نوامبر تتر

بیشتر بخوانید: انتقاد وزیر ارتباطات از گوشی های موجود در بازار


رهگیری راهی برای جلوگیری از ذخیره سازی تلفن همراه توسط واردکنندگان است

حسین فلاح جوشقانی از تصمیم گیری برای جلوگیری از جمع آوری واردکنندگان تلفن همراه خبر داد. در مورد زمان ثبت نام صحبت کردند و اعلام کردند که این پیشنهاد در حال مذاکره است و به کمیته ثبت گزارش داده اند. مطالعات فنی و راه حل های پیشنهادی در ماه های آینده بررسی می شود.


بیشتر بخوانید: افزایش قیمت تلفن همراه از 30 به 40 درصد; دلیل این افزایش قیمت چیست؟


به گفته جوشقانی، قاچاق در کشور نزدیک به صفر است و تمامی گوشی های تلفن همراه وارداتی رجیستر شده است. اگر گوشی های ذخیره شده به مرور زمان آزاد و فعال نشوند، بعداً برای آن گوشی ها مشکل ایجاد می شود.

ابتدا باید تلفن همراه در گمرک ثبت شود، سپس در سامانه همتا و سامانه سازمان ثبت شود. با انجام این فعالیت ها گوشی های فروخته شده با پول غیرقانونی شناسایی می شوند.


بیشتر بخوانید: تعطیلی بازار علاءالدین و چارسو; معامله گران در مقابل نرخ دلار هستند


جوشقانی اقدامات انجام شده در حوزه داخلی را مورد تاکید قرار داد و اعلام کرد: در توزیع ارز، واردکنندگان در بازارها و عملیات خرده فروشی ثبت می شوند تا مردم وارد نشوند.

رئیس سازمان رادیو کنترل گفت: تمام اقدامات انجام می شود تا کسی برای افزایش قیمت این گوشی ها را احتکار نکند و در صورت وجود دادخواست پیدا شود.

بیشتر بخوانید:

.

منبع: isna

آیا در زمینه خاصی مهارت و تجربه کافی دارید؟ دانش خود را با کاربران ای بی سی مگ به اشتراک بگذارید. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا