هنر و سینما

سریال «خاندان اژدها» تمام تصوراتمان را درباره‌‌‌‌ی خاندان تارگرین دگرگون کرد

اولین نمایش «خاندان اژدها» (House of the dragon) افشاگری‌های زیادی به همراه داشت.

خاندان اژدها توجه‌ها را به خاندان تارگرین جلب می‌کند. و در یک صحنه‌ی خاص در اولین اپیزود فصل، هر آنچه تصور می‌کردیم درباره‌ی این خاندان قدرتمند می‌دانیم را دگرگون می‌کند.

هشدار: در ادامه‌ی این مطلب خطر لو رفتن داستان وجود دارد.

در طول اپیزود اول، شاه ویسریس پیام مهمی را به دختر و وارثش، «شاهزاده رینیرا» ( میلی آلکام) می‌رساند. او به دخترش می‌گوید که جدش «آیگان فاتح» پایان دنیای انسان‌ها را پیشگویی کرده است؛ پایانی نشات گرفته از زمستانی در شمال که تنها راه چیره شدن بر آن نشستن شخصی از خاندان تارگرین بر تخت است. آیگان این پیشگویی را «نغمه‌ی آتش و یخ» نامید و نسل به نسل از هر فرمانروا به وارث نقل می‌شد.

در «بازی تاج و تخت» هم از این پیشگویی یاد می‌شود.زمانی که کشیش سرخ، «ملیساندر» شاهزاده‌ی معهود را پیش‌بینی می‌کند.(همان آزور آهای) اما ما نمی‌دانستیم تارگرین‌ها این پیش‌گویی را نسل به نسل نقل کرده‌اند.
«زمستان طولانی» به نبرد میان مردم وستروس و «وایت واکرهای» شمال گفته می‌شود، که در فصل هشتم بازی تاج و تخت شاهدش بودیم. جان اسنو که رهبری نبرد را بر عهده داشت، همان شاهزاده‌ی معهود است. مشخص می‌شود که او در حقیقت نیمی تارگرین و نیمی استارک است.

پیش‌بینی‌ها به نفع تارگرین‌ها در خانواده می‌چرخد. دلیل اینکه خاندان تارگرین اول بار به وستروس آمد این بود که دنیس تارگرین، یکی از اجداد ویسریس سقوط والریا، خانه‌ی قبلی تارگرین‌ها را (در اسوس (Essos)) پیش‌بینی کرده بود. پیش‌گویی دنیس به استقرار تارگرین‌ها در دراگون استون (Dragon stone) انجامید. البته پیش از آنکه والریا کاملا نابود شود. این یعنی خاندان تارگرین، آخرین سواران اژدها، در امان بودند.

همانطور که نردیست (Nerdist.com) اشاره کرده، ما قبلا نمی‌دانستیم چرا تارگرین‌های تحت رهبری آیگان تقریبا صد سال پیش از گرفتن تخت آهنین در دراگون استون ساکن بودند. این ماجرا بعضی از خوانندگان «بازی تاج و تخت» را کمی گیج کرده بود. مخصوصا اینکه وستروس در آستانه‌ی تصاحب توسط یک نیروی برتر قرار داشت.

چه چیزی برای آیگان تغییر کرد که سرانجام آتش اژدها بر وستروس فرو‌ریخت؟ حالا جواب این سوال را می‌دانیم: او تصویری از یک زمستان طولانی در ذهن داشت و می‌دانست لازم است یک تارگرین بر قاره فرمانروایی کند در غیر این صورت همه چیز از بین می‌رود.

منبع: gamesradar

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا