هنر و سینما

10 شخصیت زن منفور دنیای انیمه‌ها

در انیمه‌های شونن، شخصیت‌های مرکزی زن معمولا روی لبه‌ی تیغ قرار دارند. این شخصیت‌ها یا بسیار محبوب می‌شوند یا هیچ‌کدام از هواداران آن‌ها را دوست ندارند. در بخش‌ شخصیت‌های زن انیمه‌های شونن، همه نظرات دقیق و مشخصی دارند و بعید است در این نظرات تغییری ایجاد شود. مخاطبان انیمه‌ها معمولا در همان لحظه‌های ابتدایی مواجهه با این شخصیت‌های زن، به یک نظر قطعی درباره‌ی آن‌ها می‌رسند.

بد نیست در این مطلب به سراغ 10 مورد از شخصیت‌های زن دنیای انیمه‌های شونن برویم که با وجود پستی و بلندی‌های مختلف و تلاش سازندگان، باز نتوانستند به محبوبیت چندانی میان هواداران برسند.

1. ساکورا هارونو ناروتو (Naruto)

ساکورا هارونو

این که به عنوان اولین گزینه‌ی این فهرست به سراغ ساکورا هارونو از انیمه‌ی «ناروتو» رفته‌ایم، اصلا چیز عجیبی نیست. او را می‌توان نماد زنان غیرمحبوب دنیای انیمه‌ها در نظر گرفت. خیلی‌ها می‌گویند از همان زمانی که شماره‌های اولیه‌ی مانگای «ناروتو» از ماساهی کیشیموتو منتشر شد، از او متنفر بودند!

خیلی‌ها هم می‌گویند به خاطر کم عقلی این شخصیت است که از او خوش‌شان نمی‌آید. علاوه بر این، در نیمه‌ی اول سریال «ناروتو»، ساکورا تقریبا هیچ نقش مهمی برعهده ندارد. حتی بعضی‌ها معتقدند ساکورا در بخش‌های پایانی هم بی‌مصرف است و تنها وبال گردن ساسکه و ناروتو است.

2. یونو گاسای خاطرات آینده (Future Diary)

یونو گاسای

خیلی‌ها بنا به دلایل مختلف، یونو گاسای از «خاطرات آینده» را دیوانه‌ترین شخصیت زن دنیای انیمه‌ها در نظر می‌گیرند. او دوران کودکی بسیار سختی داشت، پدرش همیشه سرش شلوغ بود و کم به خانه می‌آمد، مادرش هم مرتب او را آزار می‌داد و زندانی می‌کرد.

یونو بعدا تلافی می‌کند و والدین خود را می‌کشد، و آن‌ها را در حیاط پشتی خانه‌اش چال می‌کند. او وقتی با یوکیترو آمانو، قهرمان اصلی انیمه مواجه می‌شود، او و دوستان اطرافش را بازی می‌دهد تا به هدفی که خودش می‌خواهد برسد. با در نظر گرفتن تمام کارهایی که یونو در «خاطرات آینده» انجام می‌دهد، می‌توان گفت او شایسته‌ی حضور در چنین فهرستی است.

3. اسدث آکامه گا کیل! (Akame Ga Kill!)

اسدث

اسدث از همان زمانی که در انیمه‌ی «آکامه گا کیل!» معرفی شد، مورد نفرت خیلی‌ها قرار گرفت، چرا که همان موقع هم می‌شد بدذاتی و شرارت درونی او را حس کرد. شخصیت آزارگر او و تفکرات عجیبش در ادامه‌ی اتفاقات سریال نه تنها کم‌رنگ نمی‌شوند، بلکه انسجام بیشتری هم پیدا می‌کنند. او شدیدا معتقد است در نبرد زندگی، قوی‌ها زنده می‌مانند و ضعیف‌ها می‌میرند.

با ادامه‌ی سریال، نفرت هواداران از او بیشتر هم شد. اغراق نیست اگر بگوییم هیچ‌کدام از طرفداران انیمه‌ی «آکامه گا کیل!» هوادار او نبودند و علاقه‌ای به کارهای او نداشتند! گویی این شخصیت هیچ جنبه‌ی مثبتی نداشت که مورد توجه قرار بگیرد. در این واقعیت تردیدی وجود ندارد که او یکی از منفورترین شخصیت‌های زن تاریخ انیمه است.

4. سریو – آکامه گا کیل! (Akame Ga Kill!)

سریو

 در انیمه‌ی «آکامه گا کیل!» علاوه بر اسدث، باید سریو هم به فهرست شخصیت‌های زن منفور اضافه کرد. سریو به این خاطر منفور است که رفتار دگرآزارانه‌ی غیرقابل تحملی از خود نشان می‌دهد.

او از شکنجه‌ی دیگران لذت می‌برد، همچنان که اعضاء گروه یورش شب را آزار می‌دهد، مستقیم به آن‌ها می‌خندد. او با وجود این که هنوز معاون اسدث است، اما از نظر شرارت و بدذاتی او را خیلی راحت کنار می‌زند.

5. ریچل برج خدا (Tower of God)

ریچل

ریچل در «برج خدا»، ابتدا شخصیتی بود که هواداران چندان مورد توجه قرار نمی‌دادند، ولی بعدا شخصیتی شد که تقریبا تمام هواداران انیمه از او متنفر شدند. خیانت او به بام در قسمت‌های پایانی فصل اول انیمه باعث شد مورد غضب هواداران قرار بگیرد و خیلی‌ها از او بیزار شوند.

تمایل او به تفکر درباره‌ی کارهایش تنها باعث عصبانیت و ناراحتی بیشتر هواداران می‌شود. اگر رسانه‌های اجتماعی را بگردید، با کلی فحش عجیب و جالب مواجه می‌شوید که هواداران این انیمه نثار ریچل کرده‌اند!

پر طرفدارهای ای بی سی مگ
انیمه‌ی منتخب؛ کابوی بیباپ

6. نینا آینستاین کد گیاس (Code Geass)

نینا آینستاین

به نظر می‌رسد از نظر هواداران انیمه‌ی «کد گیاس»، نینا آینستاین هیچ‌وقت کار درست را انجام نمی‌دهد. او از همان زمان معرفی‌اش به بعد مورد بیزاری هواداران قرار گرفت، و بعدا با اتفاقاتی که در ادامه‌ی داستان رخ می‌داد، این بیزاری بیشتر هم شد.

نیمه دوم سریال «کد گیاس» هم نتوانست اوضاع را برای نینا بهتر کند، هرکاری که او می‌کرد، نفرت هواداران بیشتر می‌شد. او عامل اصلی اختراع بمبی خطرناک شد که معادل بمب اتم بود. انفجار این بمب باعث کشته شدن 35 میلیون نفر شد، بعید است چنین چیزی به مذاق انیمه‌بازها خوش بیاید.

7. مالتی اس. ملرومارک ظهور قهرمان سپر (Rising of the Shield Hero)

مالتی

مالتی اس. ملرومارک شاهدخت کشور ملرومارک است، او همچنین در بخش‌های اولیه‌ی انیمه‌ی «ظهور قهرمان سپر»، از متحدان اصلی قهرمان سپر است. با این‌حال، او به تدریج ادعا می‌کند که نائوفومی به او حمله کرده است. همین باعث می‌شود که مالتی کم‌کم به دختر نازپرورده‌ی کل امپراتوری تبدیل شود. از سوی دیگر، این کار او باعث می‌شود همه از نائوفومی دوری کنند.

در نهایت، وقتی مادر مالتی از راه می‌رسد و تاج و تخت را تصاحب می‌کند، او به چیزی که سزاوارش است می‌رسد. مادرش خیلی خوب به دروغ‌های فراوان دخترش پی می‌برد. او از جمله شخصیت‌های منفور دنیای انیمه است که در طول داستان هم به خوبی تنبیه می‌شود.

8. بیگ مام وان پیس (One Piece)

بیگ مام

بیگ مام انیمه‌ی «وان پیس» که نام واقعیش چارلوت لینلین است، بدون تردید یکی از منفورترین شخصیت‌های زن دنیای انیمه است. هدف اولیه از خلق او این بود که یک رقیب هولناک باشد.

با این حال، با شروع خط داستانی جزیره‌ی کیک کامل، بخش عمده‌ای از حضور او روی صفحه شامل داد و هوارهای هذیان زده‌ی او درباره‌ی غذاها می‌شد و اصلا شبیه خودش نبود. تصمیم‌ها و کارهای وحشتناک او به عنوان یک مادر که بعدا در طول داستان آشکار می‌شدند، و چندین عامل دیگر باعث شدند که بیگ مام به چنین عدم محبوبیتی برسد.

9. میسا آمانه دفتر مرگ (Death Note)

میسا آمانه

شخصیت میسا آمانه از انیمه‌ی «دفتر مرگ» مورد جالبی است. خیلی از مخاطبان این سریال اعتراف کرده‌اند که در ابتدای معرفی، شخصیت میسا را خیلی دوست داشته‌اند. با این‌حال، شخصیت سطحی او در طول سریال رشد چندانی ندارد و با وجود این‌که به عنوان اولین طرفدار جدی لایت یاگامی ظرفیت‌های زیادی دارد، خیلی راحت به حاشیه می‌رود.

او پیوسته از لایت می‌خواهد که او را هم وارد نقشه‌های خود کند، حتی اگر باعث مرگش می‌شود. و در طول سریال به ندرت می‌بینیم که میسا صرفا به خاطر خودش کنشی نشان بدهد. اگرچه او در مراحل پایانی نبرد لایت با ال نقش کلیدی ایفا می‌کند، ولی حتی این هم چیزی از نفرت هواداران از او کم نمی‌کند.

10. تنتن ناروتو (Naruto)

تنتن

شخصیت تنتن از سریال «ناروتو»، آخرین گزینه این فهرست است. او در سریال حضور کمی دارد و در همین حضور کم هم مشارکت چندانی در مسیر اتفاقات داستان از خود نشان نمی‌دهد. خیلی از هواداران او را یک شخصیت بی‌مصرف در نظر می‌گیرند، او هیچ کار تحسین برانگیزی انجام نمی‌دهد، همین باعث بیزاری هواداران از او شده است.

البته تنتن معدود هوادارانی هم دارد که معتقدند او هم حضور پررنگی در «ناروتو» دارد و نباید تا این حد مورد نفرت قرار بگیرد، ولی باز هم کفه‌ی ترازو به نفع مخالفان بی‌شمار تنتن سنگینی می‌کند!

منبع: Sportskeeda

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا