هنر و سینما

10 شخصیت قدرتمند دنیای انیمه که به تنهایی حریف یک ارتش شدند

مشاهده‌ی رشد شخصیت خاص که از فرش به عرش و از انسانی معمولی به قهرمانی قدرتمند تبدیل می‌شود، همواره یکی تحسین‌برانگیزترین و قابل‌تقدیرترین جنبه‌ی هر انیمه بوده است. با این وجود باز هم تماشای یک کاراکتر که به‌تنهایی با گروهی عظیم از دشمنان مبارزه می‌کند و از پس تمام آن‌ها برمی‌آید، می‌تواند هیجان‌انگیزترین قسمت آن انیمه باشد. صرف نظر از این که این ارتش‌های یک‌نفره برای کدام جبهه می‌جنگند، توانسته‌اند ثابت کنند که شجاعت چیزی فراتر از قدرت است. در این مقاله ده شخصیت قدرتمند در دنیای انیمه معرفی می‌شوند که می‌توانند به تنهایی جریان نبرد با انبوهی از دشمنان قدرتمند را تغییر دهند.

10. گوتو- انگل: قاعده کلی (Parasyte: The Maxim)

گوتو- انگل: قاعده کلی

انگل‌های قدرتمند زیادی در انیمه‌ی «انگل: قاعده کلی» وجود داشتند که قادر به تسخیر بدن انسان بوده و می‌توانستند آن را کنترل کنند. بااین‌حال، هیچکدام از آنها به توگو حتی نزدیک هم نبودند. توگو یکی از باهوش‌ترین اعضای گونه‌ی خود بود که در کنترل بدن انسان‌ها و کسب دانش از طریق آن، مهارت زیادی پیدا کرده بود.

او خود را موجودی وحشی معرفی می‌کرد که برای جنگیدن زندگی می‌کند. گوتو برای آزمودن محدودیت‌هایش به تنهایی با 21 عضو یاکوزا جنگید و آن‌ها را به طرز وحشیانه‌ای سلاخی کرد. این هیولایی‌ نیرویی توقف‌ناپذیر است که اسلحه، نارنجک یا حتی موشک هم نمی‌توانند خراشی روی سطح پوست او ایجاد کند.

9. اوتسورو- روح نقره‌ای (Gintama)

اوتسورو- روح نقره‌ای

یوشیدا شویو تنها بخشی از خاطرات اوتسورو بود، اما با وجود این که هیچکس انتظارش را نداشت، درواقع او بود که شرور واقعی کل داستان بود. اوتسورو موجودی جاودانه است که بیش از هزار سال زندگی کرده و در نبردهای تن‌به‌تن و همچنین شمشیرزنی مهارت‌هایی باورنکردنی کسب کرده است. قدرت، سرعت و واکنش‌های غیرانسانی او باعث می‌شد بتواند از هر شخصیت قدرتمند انیمه «روح نقره‌ای» پیشی بگیرد.

قدرت اوتسورو به حدی بود که حتی شینسنگومی، یوروزویا، اومیبوزو و کامویی با هم، یک بار هم نتوانستند او را شکست دهند. درحالی که به نظر می‌رسید که اوتسورو فقط برای سرگرمی با آنها بازی می‌کند.

8. ایچیرو اینویاشیکی اینویاشیکی (Inuyashiki)

ایچیرو اینویاشیکی – اینویاشیکی

ایچیرو در ابتدا تنها مردی ترسو و خجالتی بود که به سختی با کسی صحبت می‌کرد. اما یک شب اسرارآمیز نوری با منبعی فرازمینی با او برخورد کرده و از طریق قدرت‌های جادویی به ماشینی شکست‌ناپذیر تبدیل و شجاع شد و از قدرت‌هایش در مسیر کمک به دیگران استفاده کرد. بعد از تبدیل شدن بدن ایچیرو به رباتی درجه یک با فناوری‌های پیشرفته، او توانایی‌های زیادی کسب کرد که در نهایت از او موجودی بی‌همتا روی زمین ساخت.

یک بار که ایچیرو توسط اعضای یاکوزا محاصره شده بود و چندین گلوله هم به سمت او شلیک کردند، او بیهوش شد. بااین‌حال، بدن رباتی این شخصیت در انیمه با فعال کردن مکانیسم دفاع شخصی از خودش مراقبت کرد و از طریق آزاد کردن پرتوهایی قدرتمند، بلافاصله همه‌ی اعضای یاکوزا را کشت.

7. گاتس- برزرک (Berserk)

گاتس- برزرک

گاتس از جسدی حلق‌آویزشده متولد شد و بعد از آن‌ هم رها شد تا بمیرد. اما گروهی مزدور به رهبری فردی به نام گامبینو او را زیر سایه‌ی خود گرفتند. گاتس از دوران کودکی شمشیرهایی دو برابر قد خودش را به دست گرفت، مهارت‌های شمشیرزنی خود را در طول زمان تقویت کرد و به یکی از قدرتمندترین شمشیربازان تبدیل شد.

علی‌رغم ساختار بدن غول‌پیکرش، او می‌توانست به چابکی از حملات فرار کند و با سرعتی چشمگیر حمله کند. او می‌تواند چندین دشمن را به طور هم‌زمان با یک حرکت شمشیر پهن بزرگ خود به نام «درنده‌ی اژدهایان» نابود کند. او در دورانی که به عنوان مزدور مشغول بود، 100 سرباز را به تنهایی از بین برد.

6. لیوای آکرمن حمله به تایتان (Attack on Titan)

لیوای آکرمن – حمله به تایتان

لیوای، سرگروه جوخه‌ی اکتشاف، به عنوان یکی از قوی‌ترین افرادی که حتی به او لقب «قوی‌ترین سرباز بشریت» را داده‌اند، شناخته می‌شود. همه در سپاه به خاطر قدرت انکارناپذیر و عزم و اراده‌ی راسخش از او الگو می‌گرفتند. بر خلاف دیگران، لیوای بر مهارت شمشیرزنی و هوش خود برای از بین بردن دشمنان خود تکیه می‌کند.

تایتان‌های عادی برای لیوای عددی نیستند، چرا که او آنها را یکی پس از دیگری، در یک چشم بر هم زدن و بدون این که خم بر ابرو بیاورد، از میان برمی‌دارد. لیوای در مواقع خطر وارد حالتی شبیه به جنون می‌شود، شمشیرهایش را برعکس در دست می‌گیرد و با سرعتی باورنکردنی تایتان‌ها را سلاخی می‌کند. او با همین شیوه با تایتان حیوانی هم مبارزه کرد و در یک چشم به هم زدن تمام نواحی حیاتی بدن او را با شمشیرش درید.

وقتی لیوای می‌تواند گروهی از تایتان‌ها را به تنهایی از بین ببرد، ارتشی از انسان‌ها قطعاً در مقابل او حرفی برای گفتن نخواهند داشت.

5. ریو شیمازاکی – موب سایکو 100 (Mob Psycho 100)

ریو شیمازاکی - موب سایکو 100

ریو شیمازاکی یکی از قدرتمندترین ابرقهرمانان انیمه‌ی موب سایکو است. او فردی بی‌خیال با رویکردی نیهیلیستی به زندگی است. شیمازاکی می‌تواند با چشم ذهن خود دیگر ابرقهرمانان را حس کند و اقدامات آنها را پیش‌بینی کند، از تله‌کینسیس (حرکت دادن اشیا با قدرت ذهن) برای پرواز استفاده کند و نیروهای تله‌کینتیک قدرتمندی بسازد که قادر به تخریب ساختمان‌های بزرگ باشد.

هنگامی که شیمازاکی مجبور به جنگ با ترو و گروهش شد، علی‌رغم تعداد بسیار زیاد گروه دشمن، قادر بود با تله‌پورت‌های سریع نسبت به آن‌ها برتری به دست آورد. پس از باز شدن چشم ذهنش، ادراک فراحسی او افزایش یافت و همین امر او را به موجودی تقریباً شکست‌ناپذیر تبدیل کرد.

4. سوسوکه آیزن – بلیچ (Bleach)

سوسوکه آیزن - بلیچ

آیزن شرور اصلی نیمه‌ی اول انیمه‌ی بلیچ بود. تنها انگیزه‌ی او این بود که قدرتمندترین موجود تاریخ شود. پس از جدایی از انجمن روح، آیزن برای تبدیل شدن به نیرویی شکست‌ناپذیر، مشغول پژوهش و ساخت هوگیوکو شد. او برای این پژوهش خود صدها شینیگامی و صدها شهروند روکونگای را قربانی کرد. هرچند که این اقدامات نتیجه‌ای را برای او به ارمغان نیاوردند.

او با به دست آوردن قدرت های فوق‌العاده و جدید، آن‌قدر اعتمادبه‌نفس پیدا کرد که محافظان خود را به دلیل این که زیاد درباره‌ی قدرت‌های او حرف می‌زدند مرخص کند. در طول آرک داستانی کاراکورا، او توانست قدرت ترکیبی ایچیگو کوروساکی را در کنار کل اعضای تیم گوتی 13 و ویسرورد شکست دهد.

3. سایتما مرد تک مشتی (One Punch Man)

سایتما – مرد تک مشتی

سایتما، قهرمان اصلی انیمیشن «مرد تک مشتی»، می‌تواند هر کسی را در سراسر جهان شکست دهد و تنها کاری که برای انجام این کار لازم دارد یک مشت است. او به قدری قوی است که از قدرت‌های غیرانسانی خود خسته شده و می‌خواهد با حریفی شایسته که قادر به مقاومت در برابر او باشد، درگیر شود.

رقبای سایتما چه موجودات قوی‌تر از دنیای ماورایی باشند و چه جهش‌یافته‌ای جسمی و ذهنی، او می‌تواند آنها را در یک ثانیه شکست دهد. حتی با وجود قدرت‌های دیوانه‌واری که او را به ابرانسانی شکست‌ناپذیر تبدیل می‌کند، او هرگز مغرور نشد و به عقده‌ی خودبرتربینی نرسید.

2. گوکو – دراگن‌ بال (Dragon Ball)

گوکو - دراگن‌ بال

گوکو بدون شک قوی‌ترین سایان در جهان چندگانه‌ی «دراگن‌بال» است. او از دوران کودکی پیگیرانه تمرین کرده و با عزم و اراده‌ای تزلزل‌ناپذیر، میل طبیعی خود به نبرد سایان‌ها را تقویت کرده است. او شخصیتی است که به دلیل پشت سر گذاشتن محدودیت‌های خود و فراتر رفتن از مرزهای واقعیت مورد توجه قرار گرفته است.

توانایی او در رساندن قدرت خود به سطوحی بی‌سابقه، تا حد رسیدن و رقابت با قلمرو خدایانِ نابودی، او را به مبارزی بی‌رقیب تبدیل کرده است. حالا او به موجودی فانی اما شکست‌ناپذیر تبدیل‌ شده است که به راحتی نمی‌توان آن را تحت کنترل درآورد.

1. مادارا اوچیها- ناروتو (Naruto)

مادارا اوچیها- ناروتو

مادارا اوچیهای افسانه‌ای به عنوان بزرگترین شینوبی که تابه‌حال در جهان ناروتو زندگی کرده است، شناخته می‌شود. او تنها فردی است که از لحاظ قدرت پتانسیل رقابت با هاشیراما سنجو را در شرایطی برابر دارد. مادارا مهارت‌های دوجوتسو و نینجوتسو خود را به حدی تقویت کرده که این توانایی‌های او باعث ترس دشمنانش می‌شود.

حتی زمانی که او را با تکنیک ممنوعه‌ی رستاخیز از جهان مردگان بازگرداندند، مهارت‌های خود را از دست نداده بود. همه‌ی اعضای ماهر اتحاد شینوبی در مقابل او شبیه حشراتی بودند که دست و پا می‌زدند. چندین نینجا با مهارت‌های تکنیک رهاسازی آب احتیاج بود تا بتوانند از اتحاد شینوبی در برابر شعله‌های آتشین ویران‌کننده و جادویی مادارا دفاع کنند.

 

منبع: SKAnime

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا