هنر و سینما

چرا «خفه شو و برقص» آزاردهنده‌ترین اپیزود سریال آینه سیاه است؟

اگرچه مجموعه Black Mirror تبلیغات مزاحم و آزاردهنده را از همه قسمت ها برای تمجید حذف کرد ، اما هیچ اپیزودی در مقایسه با قسمت سوم از سری سوم ، “نزدیک و رقص” وجود ندارد. مجموعه فیلمهای آرمان شهر چارلی بروکر برای اولین بار در سال 2011 در بی بی سی پخش شد و پس از دو فصل به یکی از برترین فیلمهای فیلم نتفلیکس تبدیل شد. هر قسمت از این مجموعه به طور خاص به موضوعات اجتماعی و سیاسی می پردازد و رویدادها و اخبار غم انگیزی را که فروشنده در زمان گزارشگری در انگلستان با طعم ضد آرمانشهر با آن روبرو شد ، برجسته می کند.

آینه سیاه آه می کشد و می رقصد

در «خفه شو و برقص» ، کنی (با بازی الکس لوتر) نوجوانی است که توسط یک گانگستر به دام افتاده است و ویدئویی از او در موقعیت شرم آور دارد. در طول داستان ، کنی که می ترسد فیلم به دست خانواده و دوستانش بیفتد ، مجبور می شود خواسته های خطرناک این هکرها را برآورده کند تا مانع از پخش فیلم در شبکه های مجازی شود. در حالی که ادعا می شود در طول فصل بی گناه است ، داستان به نقطه اوج تبدیل شده است که برای مدت طولانی در ذهن بینندگان باقی می ماند.

“سکوت و رقص” را می توان نگران کننده ترین قسمت این مجموعه ضد آرمان شهر دانست و به آزمونی برای استقامت احساسی برای کنی و مخاطب تبدیل شد. بهترین عنصر این بخش نگاه بی رویه به بیماریهای اجتماعی افراد دارای نگرش همه جانبه و ناکافی است. همچنین انتظارات مخاطب را کاملاً از بین می برد و بیننده را مجبور می کند تا قبل از پایان داستان وحشتناک با قهرمان داستان غصه بخورد.

یکی از جنبه های فریبنده این قسمت رفتار ناخوشایند کنی است که قبل از اینکه متوجه شود او یک عابر پیاده است بین وقایع داستان پنهان می شود. در طول تاریخ دو شکل متمایز از رفتار وجود دارد. به نظر می رسد مراقبت از همسالانش بسیار مضطرب ، با صدای ملایم و مکالمات کوتاه است. هنگام صحبت با کودکان در محل کار به شکل دیگری نشان داده می شود. کارگردان واتکینز از برخی جهات از این صحنه ها عکاسی کرد و کنی را شوکه کرد و از همان ابتدا نشانه کمی از بیماری کنی نشان داد. اگرچه خفگی و رقص مملو از محتوای آزاردهنده است ، فروشنده ترجیح می دهد حتی قبل از لحظه وحشتناک بیماری کنی ، با بیننده روبرو شود.

آینه سیاه ببندید و برقصید

امتناع فروشنده از ساده سازی داستان ، همراه با محکوم کردن تماشاگران به خاطر قدردانی از کنی قبل از افشای خیانت وی ، باعث شد که تماشاگران یک شخصیت بد مخفی را احساس کنند. بروکر همچنین از این قسمت برای شکستن الگوهای فنی معمول در طول سریال Black Mirror استفاده کرد ، و اگرچه هکرها نقش بدی در این سریال ایفا کردند ، اما در پایان قسمت آنها را به عنوان مبارزان در محافظت از ارزشهای اجتماعی نشان داد.

این بخش نیز به طرز عجیبی ریشه در واقعیت دارد. به عنوان مثال ، هکرها سابقه دسترسی به زمان شخصی کاربران از طریق ایمیل و وب کم را دارند. این توافق قاطع با حقایق ممکن است تنها دلیلی باشد که با وجود پیچیدگی های هر قسمت از مجموعه Black Mirror ، این قسمت به عنوان آزاردهنده ترین انتخاب شد.

منبع: صفحه روشن

به

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا