تکنولوژی

ساخت تراشه‌ های 3 نانومتری سامسونگ به تعویق افتاد

ظاهراً سامسونگ قصد دارد سری جدید تراشه های خود را با لیتوگرافی 3 نانومتری تا سال 2022 رونمایی کند. اکنون تولید تراشه های 3 نانومتری سامسونگ به تعویق افتاده است.

تا به امروز ، تراشه های زیادی تولید شده است و پیشرفته ترین نوع آن تراشه Qualcomm با لیتوگرافی 5 نانومتری است. شایعات حاکی از آن است که MediaTek احتمالاً اولین تراشه 4 نانومتری را معرفی می کند.

چیپست های Dimension 2000 و Snapdragon 898 اولین تراشه هایی هستند که از این سنگ نگاری استفاده کرده اند. گزارش شده است که سامسونگ تولید تراشه های 3 نانومتری را به تعویق انداخته است و تا سال آینده خبری از تراشه های 3 نانومتری سامسونگ نخواهد بود.

ساخت تراشه های 3 نانومتری سامسونگ

سامسونگ چند سال پیش فناوری های 3GAE و 3GAP را معرفی کرد و صرفه جویی در مصرف برق و بهبود عملکرد را اعلام کرد و مدعی شد که تراشه 3 نانومتری عملکرد را تا 35 درصد افزایش می دهد و مصرف برق را تا 50 درصد در مقایسه با فناوری پردازش lpp v کاهش می دهد. البته برخی معتقدند کاهش تعداد نانومترها هیچ ارتباطی با ویژگی های پردازنده ندارد.

شایعه شده است که سامسونگ تولید تراشه 4 نانومتری خود را تا سال 2022 به تعویق انداخته است که برای کسانی که منتظر تولید آزمایشی این تراشه هستند ناخوشایند است. سامسونگ همچنین در حال برنامه ریزی برای تولید تراشه 3 نانومتری است ، اما نباید انتظار داشته باشیم که تا قبل از سال 2025 عرضه شود.

تراشه های 3 نانومتری سامسونگ ساخته شده است

در همین حال ، TSMC ادعا کرده است که تولید انبوه تراشه های 3 نانومتری را در کمتر از دو سال دیگر آغاز می کند و قصد دارد تراشه های 3 نانومتری را برای آیفون تولید کند.

شاید یکی از دلایل تاخیر در توسعه تراشه های جدید ، عدم وجود تراشه در بازار باشد زیرا اولویت جمع آوری کمک های مالی نه به دست آوردن فناوری جدیدتر ، بلکه تأمین بازار است.

سامسونگ به عنوان یکی از سه تولید کننده برتر تراشه ، قصد دارد تا سال 2026 تولید تراشه خود را دو برابر کند. به گفته سامسونگ ، این شرکت با راه اندازی کارخانه های s3 ، s5 و s4 توانسته تولید خود را 1.8 برابر افزایش دهد و امیدوار است ظرفیت تولید خود را افزایش دهد. 3.2 بار در مقایسه با سال 2017 با راه اندازی فاز دوم S5.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد چیپست 3 نانومتری سامسونگ چیست؟ نظرات خود را در قسمت نظرات بنویسید تکرار مشارکت کردن.

به

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا