تکنولوژی

کرایه ماشین سواری تهران به کرمانشاه

جدول کرایه های بین شهری با سواری – مرداد ۱۴۰۰

براساس اعلام اتحادیه شرکت های تعاونی سواری، جدول اجاره ماشین سواری تهران به کرمانشاه و بطور کلی کرایه های بین شهری در سال ۱۴۰۰ به شرح ذیل می باشد. براساس اعلام اتحادیه شرکت های تعاونی سواری، نرخ بلیت سواری‌ های کرایه پلاک عمومی بین‌ شهری در مسیرهای منتهی به تهران (به صورت رفت و برگشت) به شرح ذیل می باشد:

جدول کرایه های بین شهری با سواری از تهران و بالعکس (قیمت ها به تومان است)

مبدا           مقصد                            پژو ، سمند                                                     VIP

                                نرخ کرایه برای هر نفر          کل کرایه                 نرخ کرایه برای هر نفر          کل کرایه

تهران      آستارا      ۲۶۵.۰۰۰               ۷۹۵.۰۰۰               ۳۲۰.۰۰۰               ۹۲۰.۰۰۰

تهران      ابهر         ۱۱۰.۰۰۰               ۳۳۰.۰۰۰               ۱۱۸.۰۰۰               ۳۵۴.۰۰۰

تهران      آبیک قزوین            ۴۵.۰۰۰                 ۱۳۵.۰۰۰               ۵۵.۰۰۰                 ۱۶۵.۰۰۰

تهران      هشتگرد   ۳۸.۰۰۰                 ۱۱۴.۰۰۰               ۴۴.۰۰۰                 ۱۳۲.۰۰۰

تهران      سلمان شهر              ۱۷۰.۰۰۰               ۵۱۰.۰۰۰               ۲۰۰.۰۰۰               ۶۰۰.۰۰۰

تهران      اردبیل     ۳۰۵.۰۰۰               ۹۱۵.۰۰۰               ۳۶۵.۰۰۰               ۱.۰۹۵.۰۰۰

تهران      بندر انزلی               ۱۸۰.۰۰۰               ۵۴۰.۰۰۰               ۲۲۰.۰۰۰               ۶۶۰.۰۰۰

تهران      تبریز       ۳۰۵.۰۰۰               ۹۱۵.۰۰۰               ۳۶۵.۰۰۰               ۱.۰۹۵.۰۰۰

تهران      چالوس     ۱۵۵.۰۰۰               ۴۶۵.۰۰۰               ۱۸۵.۰۰۰               ۵۵۵.۰۰۰

تهران      تنکابن     ۱۷۰.۰۰۰               ۵۱۰.۰۰۰               ۲۰۰.۰۰۰               ۶۰۰.۰۰۰

تهران      تنکابن (از مسیر رشت)          ۲۱۵.۰۰۰               ۶۴۵.۰۰۰               ۲۵۵.۰۰۰               ۷۶۵.۰۰۰

تهران      چابکسر   ۱۸۵.۰۰۰               ۵۵۵.۰۰۰               ۲۰۵.۰۰۰               ۶۱۵.۰۰۰

تهران      رودسر    ۱۹۰.۰۰۰               ۵۷۰.۰۰۰               ۲۲۵.۰۰۰               ۶۷۵.۰۰۰

تهران      بوئین زهرا             ۷۰.۰۰۰                 ۲۱۰.۰۰۰               ۸۰.۰۰۰                 ۲۴۰.۰۰۰

تهران      کلاردشت                ۱۵۵.۰۰۰               ۴۶۵.۰۰۰               ۱۸۵.۰۰۰               ۵۵۵.۰۰۰

تهران      لنگرود    ۱۸۵.۰۰۰               ۵۵۵.۰۰۰               ۲۲۰.۰۰۰               ۶۶۰.۰۰۰

تهران      نوشهر     ۱۵۵.۰۰۰               ۴۶۵.۰۰۰               ۱۸۵.۰۰۰               ۵۵۵.۰۰۰

تهران      عباس آباد                ۱۷۰.۰۰۰               ۵۱۰.۰۰۰               ۲۰۰.۰۰۰               ۶۰۰.۰۰۰

تهران      کلاچای    ۱۹۵.۰۰۰               ۵۸۵.۰۰۰               ۲۳۰.۰۰۰               ۶۹۰.۰۰۰

تهران      رامسر     ۱۸۰.۰۰۰               ۵۴۰.۰۰۰               ۲۱۵.۰۰۰               ۶۴۵.۰۰۰

تهران      رشت       ۱۷۰.۰۰۰               ۵۱۰.۰۰۰               ۲۰۰.۰۰۰               ۶۰۰.۰۰۰

تهران      لاهیجان   ۱۸۰.۰۰۰               ۵۴۰.۰۰۰               ۲۲۰.۰۰۰               ۶۶۰.۰۰۰

تهران      زنجان      ۱۴۵.۰۰۰               ۴۳۵.۰۰۰               ۱۷۰.۰۰۰               ۵۱۰.۰۰۰

تهران      ساوه        ۶۵.۰۰۰                 ۱۹۵.۰۰۰               ۷۸.۰۰۰                 ۲۳۴.۰۰۰

تهران      سنندج      ۳۰۵.۰۰۰               ۹۱۵.۰۰۰               ۳۷۰.۰۰۰               ۱.۱۱۰.۰۰۰

تهران      قم             ۶۵.۰۰۰                 ۱۹۵.۰۰۰               ۷۸.۰۰۰                 ۲۳۴.۰۰۰

تهران      قزوین      ۶۵.۰۰۰                 ۱۹۵.۰۰۰               ۷۸.۰۰۰                 ۲۳۴.۰۰۰

تهران      کرمانشاه ۳۰۵.۰۰۰               ۹۱۵.۰۰۰               ۳۷۰.۰۰۰               ۱.۱۱۰.۰۰۰

تهران      همدان      ۱۶۵.۰۰۰               ۴۹۵.۰۰۰               ۱۹۵.۰۰۰               ۵۸۵.۰۰۰

تهران     مهران     ۳۷۹.۰۰۰           ۱.۱۳۷.۰۰۰        ۴۵۵.۰۰۰           ۱.۳۶۵.۰۰۰

کرایه سواری‌های بین‌شهری اعلام شد+جدول

در پی افزایش قیمت ۳۰ درصدی بلیت حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای، نرخ بلیت سواری‌های کرایه پلاک عمومی بین‌شهری در مسیرهای منتهی به تهران (به صورت رفت و برگشت) اعلام شد.

چند روز پیش دستورالعمل تعیین نرخ بلیت حمل‌ونقل عمومی مسافر جاده‌ای در نشست شورای عالی هماهنگی ترابری کشور تصویب شد تا بر این اساس نرخ کرایه‌های بین شهری افزایش یابد و احمدرضا عامری -رییس اتحادیه شرکت‌های مسافربری- نیز روز گذشته در گفت‌وگو با ایسنا در این باره از افزایش ۳۰ درصدی نرخ بلیت اتوبوس‌های بین‌شهری از اول خرداد ماه خبر داد و اظهار کرد: براساس مصوبه اخیر شورای عالی ترابری می‌توانستیم تا سقف تورم سالیانه اعلام شده از سوی بانک مرکزی در بخش حمل و نقل قیمت بلیت اتوبوس را افزایش دهیم که ۸۷ درصد بود اما مسلما مردم کشش این حجم از افزایش را نداشتند و بنابراین قیمت بلیت اتوبوس را با توافق صورت گرفته تنها ۳۰ درصد افزایش دادیم چرا که در این افزایش قیمت کشش بازار و توان مردم را در نظر گرفتیم.

رحمت حاج محمدعلی -رئیس اتحادیه سواری کرایه – نیز از افزایش نرخ کرایه سواری‌های پلاک‌عمومی بین‌شهری به همین میزان خبر داد و گفت: اگر مساله معیشت مردم و توان اقتصادی‌شان مطرح نبود می‌توانستیم قیمت بلیت را بر اساس دستورالعمل ابلاغ شده تا سقف تورم ابلاغ شده یعنی ۸۷ درصد افزایش دهیم اما ما به این نتیجه رسیدیم که تنها ۳۰ درصد افزایش را اعمال کند.

وی افزود: این مصوبه به همه پایانه‌های مسافری تهران و دیگر استان‌ها اعلام کردیم و از اول خرداد ماه نرخ‌های افزایش یافته اعمال خواهد شد. البته استان‌های دیگر بر اساس شرایط خودشان تصمیم می‌گیرند.

رییس اتحادیه سواری کرایه اظهار کرد: البته در طول سال جاری می‌توانیم تا سقف تعیین شده نرخ کرایه را افزایش دهیم اما فعلا کشش آن وجود ندارد و ممکن است در ادامه ونیمه دوم امسال دوباره قیمت‌ها افزایش پیدا کند.

تاکسی بین شهری و سواری دربستی

اجاره خودرو یکی از رایج ترین کارهایی است که این روزها اکثر گردشگران در سفر خود هر جایی از کشور انجام می دهند. خوشبختانه شرکت های معتبری در اکثر شهرهای ایران در خصوص اجاره ماشین فعالیت دارند که شما می توانید حتی پیش از اینکه به شهر مقصد برسید، به صورت آنلاین یک خودرو برای خود رزرو کنید.

چرا تاکسی های بین شهری

سفر با تاکسی های بین شهری نه تنها هزینه کمتری خواهد داشت و شما مجبور نیستید ساعت ها رانندگی کنید و خسته به مقصد برسید، موجب می شود که به اقتصاد کشور و رونق کسب و کارها نیز کمک شود. همچنین با استفاده از این روش حجم ترافیک نیز به میزان قابل توجهی کاهش می یابد و نرخ آلودگی هوا به ویژه در شهرهای بزرگ کمتر می شود.

از این رو هنگامی که میزان تردد خودروهای شخصی کمتر شود سرعت رسیدن به مقصد نیز بیشتر خواهد شد. بنابراین بهتر است با فرهنگ سازی درست استفاده از تاکسی های بین شهری را جایگزین خودروهای شخصی نماییم تا سفری راحت و لذت بخش را با صرف هزینه کمتر تجربه کنیم. اگر تا به حال تجربه سفر با تاکسی های بین شهری را نداشته اید به شما توصیه می کنیم که حتما سفر با این تاکسی ها را امتحان کنید.

نرخ کرایه تاکسی های بین شهری

هزینه تاکسی بین شهری همانند هزینه سایر وسایل حمل و نقل عمومی بر اساس پارامترهای مختلفی تعیین می شود که در زیر به آن ها اشاره می کنیم.

قوانین و مقررات اتحادیه در رابطه با نرخ نامه مسیرهای بین شهری:

  • فاصله بین مبدا و مقصد
  • میزان بنزین مصرفی
  • مدل و نوع خودرو
  • هزینه بیمه و سایر هزینه های جانبی خودرو
  • پر تردد بودن مسیر

تمامی موارد ذکر شده در نهایت تعیین کننده هزینه تاکسی های بین شهری می باشد.

رزرو تاکسی های بین شهری

امروزه خودرو یکی از نیازهای ضروری تمامی افراد است. برای رفتن به مراکز مختلف به منظور پیگیری امور زندگی واقعا نیاز به یک خودرو احساس می شود، این موضوع هنگامی که فرد مجبور باشد مرتبا به شهری دیگر رفت وآمد داشته باشد بیشتر اهمیت پیدا می کند.

اما متاسفانه تمامی افراد شرایط مالی خرید خودرو را ندارند و مجبور هستند از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند. تاکسی های بین شهری یکی از بهترین انتخاب ها برای این دسته از افراد هستند. امروزه رزرو تاکسی های بین شهری بسیار آسان شده است و در هر ساعتی از شبانه روز به راحتی می توان این تاکسی ها را رزرو نمود.

امروزه شرکت ها و سایت های مختلفی در زمینه ارائه تاکسی های بین شهری راه اندازی شده اند و خدمات متنوعی را ارائه می دهد. از این رو به راحتی با مراجعه به این شرکت ها یا وب سایت های آن ها می توان رزرو تاکسی را انجام داد. تاکسی اینترنتی نمونه ای دیگر از همین موسسات هستند که با درخواست آن ها در هر مکان و هر ساعت از شبانه روز می توان خود را به مقصد رساند.

سایت ما نیز که در زمینه ارائه انواع بلیط هواپیما، قطار و اتوبوس فعالیت داشت جدیدا خدمات متنوعی را در زمینه تاکسی های بین شهری ارائه می دهد و با مراجعه به این وب سایت معتبر می توان به راحتی تاکسی بین شهری به مقصد مورد نظر را رزرو نمود.

سفر وجابجایی با تاکسی های بین شهری امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده است و خیلی از افراد به منظور رسیدگی به کارهای خود از این تاکسی ها استفاده می کنند. این تاکسی ها مزایای بسیاری دارند، از مزایا تاکسی بین شهری می توان به موارد زیر اشاره نمود.

تمامی تاکسی های بین شهری تحت نظارت سازمان حمل و نقل عمومی هستند. رانندگان این تاکسی ها از همه لحاظ ( شرایط جسمانی، برخورد اجتماعی، شرایط روحی، مهارت و تسلط به رانندگی و ..) کاملا مورد بررسی قرار گرفته اند در نتیجه سفر با آن ها می تواند بسیار ایمن و کم خطر باشد. همچنین این تاکسی ها برخلاف خودروهای شخصی که بین شهرها فعالیت دارند حق درخواست هر گونه کرایه ای را ندارند و کرایه آنها کاملا بر اساس قوانین و مقررات می باشد.

تاکسی های بین شهری کاملا ایمن هستند و پلاک زرد رنگ و بغل نویسی های آن ها تعیین می کند که مربوط به کدام شرکت های حمل و نقلی می باشد، بنابراین به راحتی می توان آن ها را شناسایی نمود. تمامی تاکسی های بین شهری دارای کارت معاینه فنی، زنجیر چرخ، کپسول آتش نشانی، وسایل گرمایشی و سرمایشی مناسب و سایر تجهیزات ایمنی می باشند.

سرعت تاکسی های بین شهری تحت کنترل است و نمی توانند از یک حد مجاز سریع تر رانندگی کنند زیرا دارای دفترچه ساعت زنی در پلیس راه می باشند. تمامی این رانندگان دوره های آموزش را گذرانده اند و تازه کار نیستند و مورد تایید سازمان پایانه ها می باشند.

در صورت هر گونه تخلف و شکایت رانندگان تاکسی های بین شهری را به راحتی می توان یافت و شکایت ها را پیگیری نمود و به دلیل ثبت مشخصات رانندگان در سازمان پایانه شناسایی آن ها بسیار ساده خواهد بود. در حالی که رانندگان خودروهای بین شهری شخصی در صورتی که مرتکب تخلف شوند و مسافر بخواهد شکایتی برای آن ها تنظیم نماید، پیگیری شکایت و یافتن راننده کار دشواری خواهد بود.

رانندگان تاکسی های بین شهری اکثرا آماتور و حرفه ای هستند و شناخت دقیقی از مسیرها و راه ها دارند، از این رو کمتر دچار سوانح تصادف و رانندگی می شوند. این در حالی است که رانندگان خودروهای شخصی ممکن است حتی گواهینامه نداشته باشند و یا تازه کار باشند و نتوانند به خوبی وسیله نقلیه را هدایت یا کنترل کنند.

شرکت های ارائه دهنده تاکسی های بین شهری در تمامی لحظات از مسافران حمایت می کنند و در صورتی که سواری نتواند به دلایلی مسیر را ادامه دهد شرکت در اسرع وقت بهترین خودرو خود را به مسافر رسانده تا بتواند سفر خود را بدون هیچگونه مشکلی ادامه دهد. توجه داشته باشید که شرکت های تاکسی های بین شهری خدماتی این چنینی را به صورت رایگان و بدون هیچگونه هزینه اضافی ارائه می دهند.

مسافرین تاکسی های بین شهری می توانند هر گونه انتقاد، پیشنهاد، نظر یا شکایتی داشته باشند را از طریق سایت یا شماره های موجود با شرکت های ارائه دهنده تاکسی های بین شهری در میان بگذارند و به این شرکت ها کمک کنند تا بتوانند خدمات بهتری را عرضه نمایند.

در صورتی که مسافر کیف یا سایر وسایل خود را در تاکسی های بین شهری جا گذاشته باشد به راحتی می تواند به شرکتی که تاکسی متعلق به آن است مراجعه نمایند و وسایل خود را دریافت کند.

مسافرانی که تاکسی های بین شهری را رزرو می کنند در طول سفر از مزایای بیمه سرنشین خودرو بهره مند خواهند شد و شرکت ها به منظور حوادث احتمالی و فراهم آوردن شرایطی که مسافر بتواند سفری بدون استرس و با خیال راحت را تجربه کند خدمات بیمه ای نیز ارائه می دهند.

5/5 - (1 امتیاز)

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا